Jak zrobić wino gronowe w słoiku

W prosty sposób można zrobić domowe wino w ceramicznym słoiku. Najpierw zbierz skórki i sok z winogron. Zbierz górną warstwę i naciśnij ją rękami, aby wydobyć sok. Upewnij się, że sok z winogron jest oddzielony od osadu z miazgi. Następnie dodaj cukier do wody i delikatnie wymieszaj. Odczekać przez okres około piętnastu dni. Po tym czasie odcedź sok i przechowuj go w szklanych butelkach.

Jeśli używasz karbonu, powinien on mieć wąską szyjkę. Kiedy płyn będzie już fermentował, przelej go do karbonu. Następnie możesz użyć worka cedzakowego, aby oddzielić skórki od soku. Dodaj blokadę powietrzną, aby zapobiec utlenianiu i pozostaw płyn na co najmniej tydzień. Po tym czasie możesz zabutelkować wino. Gdy będziesz zadowolony ze smaku i zapachu, zabutelkuj je.

Aby rozpocząć, dokładnie umyj i osusz winogrona. Powinieneś również oczyścić słój lub kamienny crock. Najbardziej odpowiedni jest kamienny słój typu crock, ale można też użyć szklanego słoja. Gdy jagody są już czyste, wsypujemy je do słoika lub kamiennego kufra i dodajemy sok. Następnie dokładnie wymieszaj winogrona za pomocą wysterylizowanej drewnianej łopatki.

Po tym, jak pierwsza partia wina winogronowego sfermentuje, kolejnym krokiem jest dodanie cukru i koncentratu winogronowego. Drugi krok jest podobny do pierwszego, ale z mniejszą ilością cukru. Cukier i drożdże nadają winu ciało i winną jakość. Do wina gronowego można również dodać cynamon lub goździki. Z tymi składnikami łatwo jest zrobić wino! Takie wino to zdrowy, pyszny napój, którym możesz się cieszyć samodzielnie. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś wina, ten przewodnik jest świetnym miejscem, aby zacząć. Korzystając ze składników, w ciągu kilku tygodni uzyskasz najbardziej aromatyczne wino gronowe. Jeśli nie jesteś pewien, jakie wino chcesz uzyskać, spróbuj poeksperymentować z różnymi kombinacjami smakowymi. Kiedy już udoskonalisz równowagę między cukrem a kwasem i taniną, będziesz zadowolony z wyniku. Możesz nawet spróbować winiarskiego eksperymentu w słoiku, wykonując te proste kroki.

Następnie będziesz musiał wybrać swoje winogrona. Czerwone i białe wino stołowe są produkowane w podobny sposób, ale czerwone wino będzie zawierało więcej substancji stałych i mniej soku. Wybierz odmianę winogron, która będzie łatwo rosła w Twojej okolicy. Najlepsze odmiany winogron dla tej metody to Stepnyak, Platovsky, Droojba, Regent, Crystal, Isabella, Lydia i Festivalniy.

Jeśli twój sok z winogron nie jest bardzo słodki, możesz dodać cukier i fermentować go, aby zwiększyć poziom alkoholu. Następnie przelej go do sterylnych butelek i odczekaj dwa lata przed degustacją. Kiedy moszcz osiągnie wartość 1,010 SG, jest gotowy do racingu. Po trzech miesiącach wino powinno być przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu. Gdy moszcz jest już dojrzały, najlepiej zabutelkować go do spożycia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane