Jak zrobić wino z głogu

Jeśli jesteś zainteresowany robieniem własnego napoju, to ten artykuł jest dla Ciebie. Głóg to owoc, który zawiera witaminę C i jest uważany za jedno z najsmaczniejszych win. Możesz przygotować wino z głogu w domu, używając prostego syropu z dziesięciu litrów wody i dwóch kilogramów cukru. Po namoczeniu owoców należy je przecedzić przez szewc. Dodać cukier i pozostawić mieszaninę do fermentacji na dwa do trzech tygodni. Po tym czasie dodać wino głogowe do butelki fermentacyjnej.

Ten świeży napój ma niesamowite właściwości lecznicze. Ma delikatny, nie odpychający smak. Możesz go również aromatyzować owocami, np. cytryną, jabłkiem czy winogronami. Głóg jest bezpiecznym alkoholem i wspomaga również układ krążenia. Jego właściwości lecznicze sprawiają, że jest on doskonałym zamiennikiem wina ryżowego i innych produktów. Aby dowiedzieć się więcej o winie z głogu, czytaj dalej! LOL!

Jagody głogu mają wysoką zawartość witaminy C i są szeroko stosowane w kompotach, dżemach i sokach. Z owoców można przygotować prostą domową wersję bez drogich składników. Zbieraj jagody głogu późną jesienią lub wczesną zimą, aby uzyskać najlepsze wyniki. Po zebraniu jagód umieść je w zamrażarce na co najmniej 12 godzin, aby były nieco bardziej zamrożone.

Gdy owoce są już wysuszone, czas rozpocząć proces fermentacji. Aby przygotować jagody do zaparzenia, należy je dokładnie umyć i osuszyć. Następnie należy zalać je ciepłym winem. Niech mieszanka posiedzi przez trzy dni. Po zakończeniu fermentacji można dodać owoce cytrusowe lub pomarańcze i cieszyć się smakiem i aromatem wina głogowego. Jeśli wolisz bardziej owocowy napój alkoholowy, możesz spróbować dodać odrobinę skórki z cytryny lub pomarańczy, ponieważ wzmocni ona smak.

Głóg jest rośliną, która rośnie dziko i w żywopłotach. Jeśli uprawiasz roślinę głogu na swoim podwórku, możesz chcieć zebrać jej owoce. Chociaż mogą być trudne do zebrania, są bardzo łatwe do wydobycia z łodygi. Po usunięciu jagód, umyj je dobrze w zimnej wodzie. Możesz je następnie wykorzystać do zrobienia wina, mocząc je w wodzie. Jeśli masz wystarczająco dużo owoców, możesz zrobić wino z głogu dla siebie.

Kolejnym krokiem w robieniu wina z głogu jest jego przechowywanie. Po zaparzeniu możesz je przechowywać w szklanej butelce lub szczelnym pojemniku do przechowywania. Pamiętaj, aby hermetycznie zamknąć pokrywę. Jeśli planujesz wykorzystać wino, powinno być ono przechowywane w temperaturze od sześciu do szesnastu stopni Celsjusza. Wino powinno być przechowywane w ciemnym, chłodnym miejscu, które ma od sześciu do szesnastu stopni Celsjusza. Alternatywnie, możesz użyć swojej piwnicy. Upewnij się, że sprawdzasz ją co miesiąc, aby usunąć wszelkie osady, które mogły się zgromadzić z czasem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane