Jak zrobić dynię na Halloween

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z rozrobka.pl

Niezależnie od tego, czy rzeźbisz dynię na Halloween, czy po prostu chcesz spróbować swoich sił w nowej formie sztuki, w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak zrobić wspaniałą dynię do rzeźbienia. Zanim zaczniesz rzeźbić swoją dynię, usuń nasiona i miąższ. Wytnij otwór w dolnej części dyni, pozostawiając około 5 do 6-calowy otwór na pokrywę dyni. Następnie za pomocą noża wykonaj wzór, taki jak twarz, wiercąc otwory i tnąc pod kątem 45 stopni. Następnie możesz spalić nasiona i miąższ do późniejszego pieczenia lub kompostowania.

Dobrym punktem wyjścia dla malowanej dyni jest rozpoczęcie od starego pomarańczowego swetra. Odwróć go do środka i wytnij jego części. Użyj igły i nici, aby dołączyć paski, a następnie udekoruj dynię, jak chcesz. Po pomalowaniu, dodaj oczy, usta i wszelkie inne ozdoby, które chcesz. Aby zakończyć, możesz również pomalować dynię farbą akrylową i przykleić ją do dyni. Można ją umieścić na zewnątrz lub w środku, w zależności od tego, jak realistycznie chcesz, aby była.

Jeśli nie czujesz się komfortowo rysując, możesz użyć małego noża paringowego, aby wykonać cięcia wzoru. Piła jest znacznie bezpieczniejsza niż nóż, ale musisz nadzorować, kiedy jej używasz. Po wyrzeźbieniu dyni będziesz chciał ją spłaszczyć i spryskać wnętrze sprayem, aby ją zakonserwować. Pomocny jest do tego marker permanentny. Na koniec pamiętaj, aby mieć dużo miąższu dyni pozostawionego pomiędzy poszczególnymi kawałkami.

Przed rzeźbieniem dyni, przygotuj swój nóż i wytnij górę i boki dyni. Chociaż ten proces może zająć trochę czasu, będzie tego wart, jeśli zrobisz to poprawnie. Może to być frustrujący proces, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi. Ostrze ząbkowane jest trudniejsze w użyciu. Ostrze okrągłe powinno wyciąć nacięcie pod kątem 45 stopni. Koniecznie użyj piły tarczowej, abyś mógł wyciąć pokrywę pod kątem 45 stopni.

Po wycięciu dyni będziesz potrzebował źródła światła dla dyni. Możesz użyć świec, ale pamiętaj o bezpieczeństwie! Używanie świec wewnątrz dyni może spowodować jej spalenie i skrócić jej żywotność. Jeśli boisz się spalić swoją dynię, użyj produktów zasilanych bateriami, takich jak latarki lub tea lights, które naśladują płomień świecy. Możesz również umieścić pakiet żelu krzemionkowego nad świecą, aby opóźnić wzrost pleśni na dyni.

Dynia może trwać do dwóch miesięcy, jeśli jest odpowiednio traktowana. Może również trwać kilka lat w ciepłej pogodzie, więc powinieneś zrobić wszystko, co możesz, aby utrzymać go w zdrowiu. Trochę cierpliwości przechodzi długą drogę. Następnie użyj dyni jako dekoracji na następnej imprezie z okazji Halloween. Twoi goście będą wowed! Jeśli chcesz zrobić wspaniałą rzeźbę dla swojej dyni, wykonaj te kroki. Pamiętaj tylko, że jeśli nie będzie ona odpowiednio pielęgnowana, nie będzie wyglądać tak wspaniale, jak chciałeś.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane