Jak zrobić kryształ końcowy w World of Warcraft

Jak zrobić kryształ końcowy w World of Warcraft

W przeciwieństwie do TNT, Kryształy Końca nie są łatwe do zdobycia. Są one jednak bardzo potężnym śmiercionośnym przedmiotem, który może zostać użyty do ataku na graczy i struktury. Gracz musi być ostrożny podczas obchodzenia się z nimi i najlepiej unikać ich jako dekoracji. Kryształy Końca mogą zostać zniszczone przez każdy rodzaj ataku, czy to od gracza, czy od bloku. Najszybszym sposobem na stworzenie End Crystal jest użycie Oka Endera.

Aby stworzyć Kryształ Końca, będziesz potrzebował co najmniej siedmiu Szklanych Bloków i Łzy Ghasta. Ghasty to gigantyczne białe stwory, które pojawiają się w Netherze i Basalt Deltas. Unoszą się one wokoło, plując wybuchowymi kulami ognia. Ghasty upuszczają Ghast Tears, które możesz zebrać zabijając je.

Aby stworzyć End Crystal, musisz umieścić szklane bloki w odpowiedniej kolejności w siatce do craftingu. W pierwszym rzędzie powinny znajdować się trzy szklane bloki, a w drugim jeden szklany blok. Pozostałe kwadraty powinny być puste.

Możesz następnie umieścić Ghast Tear w środkowym bloku trzeciego rzędu. Możesz również użyć Blaze Powder w siatce craftingu. Po dodaniu proszku Blaze Powder do siatki musisz umieścić go poniżej Eye of Ender. Możesz również połączyć Oko Endera z Proszkiem Blazera.

Aby stworzyć End Crystal, musisz również umieścić blok obsydianu na Hotbarze. Musisz mieć obsydian w swoim ekwipunku, aby użyć go jako przedmiotu na Hotbar. Kryształ końcowy nie jest również w stanie być umieszczony na dole przez gracza, więc powinieneś zawsze mieć obsydian na Pasku Gorąca.

Końcowy kryształ ma zdrowie i hit box, ale jest też bardzo niestabilny. Kiedy kryształ końcowy zostanie rozbity, wybucha, powodując dużą eksplozję, która może zniszczyć pobliskie struktury. Jeśli kryształ końcowy zostanie zniszczony, pobliskie moby również zostaną uszkodzone. Obrażenia zostaną uleczone przez Smoka Endera. Możesz respawnować Ender Dragon poprzez umieszczenie End Crystal na obsydianowym bloku, ale może on również zostać zniszczony przez gracza.

Aby pokonać Ender Dragon, należy umieścić wiązkę End Crystal po bokach Portalu Wyjścia. Gdy Smok Endera zostanie zniszczony, promień Kryształu Końca uruchomi wskrzeszenie oryginalnych Kryształów Końca. Smok Endera otrzyma 10 obrażeń, gdy zostanie naładowany przez Kryształ Końca. Te obrażenia zostaną uleczone o jeden punkt zdrowia co pół sekundy. Jednakże, jeśli kryształ końcowy zostanie poruszony, gdy jest w ogniu, kryształ końcowy eksploduje.

Kryształ końcowy jest bardzo potężnym, lotnym przedmiotem, który może zabić graczy i struktury. Jest wysoce zalecane, abyś używał odpowiedniej ochrony podczas obchodzenia się z Kryształami Końca, a także powinieneś wiedzieć, jak używać ich w walce ze Smokiem Endera. Kiedy jesteś w nie zaczarowanej zbroi Netherite, End Crystal jest również w stanie Cię zabić.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane