Jak zrobić żel krok po kroku

Aby rozpocząć nakładanie lakieru żelowego należy wstępnie przygotować paznokcie. W przeciwieństwie do paznokci akrylowych, nie możesz wykonać tego kroku po nałożeniu lakieru. Aby uzyskać jednolity wygląd, użyj pilnika do paznokci, aby przyciąć i nadać paznokciom pożądany kształt. Użyj również olejku do skórek aby zmiękczyć skórki. W ten sposób odsłonisz więcej łożyska paznokcia. Na koniec nałóż żel nawierzchniowy i utwardź go pod lampą UV przez dwie lub trzy minuty.

Przed nałożeniem lakieru żelowego wstrząśnij butelką. Upewnij się, że wstrząsasz zarówno bazą, jak i górną częścią butelki przed użyciem. Następnie weź swoje ulubione kolory, bazę i top coat. Po wybraniu swoich kolorów, zastosować swój żel polski. Niech żelowy lakier wyschnie przez około godzinę. Powtarzaj ten krok, aż uzyskasz pożądaną grubość. Po zakończeniu aplikacji, następnym krokiem jest spiłowanie paznokci.

Dla początkujących, możesz oglądać filmy na YouTube na temat procesu i ściśle przestrzegać instrukcji. Możesz również obejrzeć filmy na temat sztuki paznokci w sieci, aby dowiedzieć się, jak zrobić żele. Pamiętaj jednak, że żele mogą być trudne do zastosowania, więc najpierw poćwicz, zanim spróbujesz ich na prawdziwym paznokciu. Jeśli nie jesteś pewna, spróbuj najpierw poćwiczyć na manekinie. Szybko przekonasz się, jakie to proste!

Podczas nakładania lakieru żelowego należy zastosować środek do czyszczenia paznokci. Roztworem tym może być alkohol do wcierania lub zmywacz do paznokci. Upewnij się, że dokładnie wytarłeś każdy paznokieć i usunąłeś nadmiar olejków. Nakładaj lakier na jedną rękę jednocześnie. Gdy paznokcie są już czyste, nałóż lakier żelowy. Kiedy skończysz, możesz nałożyć kolejną warstwę lakieru żelowego na drugą rękę. Nie zapomnij nałożyć na paznokcie olejku do skórek, jeśli nie chcesz, aby Twój lakier żelowy się odkleił!

Po nałożeniu lakieru bazowego, musisz dodać top coat. To będzie chronić swój lakier żelowy i przedłużyć jego żywotność. Kiedy lakier nawierzchniowy wyschnie, umieść go pod lampą UV lub LED, aby go utwardzić. Następnie należy zastosować olejek do skórek, który nawilży paznokcie i zapobiegnie ich wysychaniu. W zależności od konkretnej lampy LED, czas potrzebny na utwardzenie lakieru żelowego będzie się różnił.

Niezależnie od tego czy stosujesz żelowy lakier do paznokci w domu czy w salonie, ważne jest aby ostrożnie usunąć paznokcie po zakończeniu procesu. Najlepiej jest moczyć ręce w acetonie przez kilka minut. Następnie wystarczy użyć pilnika do paznokci, aby usunąć wszystkie pozostałe kawałki lakieru. W zależności od marki i rodzaju lakieru żelowego, proces ten może trwać od jednego do trzech dni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane