Jak zrobić płyn do mycia rąk

Wykonanie własnego płynu do dezynfekcji rąk jest łatwe. Składniki do tego rozwiązania są niedrogie i łatwo dostępne. Płyn do dezynfekcji rąk jest zazwyczaj dostępny w butelce z pompką, co czyni go wygodnym wyborem w podróży lub do użytku domowego. Możesz również dodać olejki eteryczne, aby ukryć zapach alkoholu. Następnie dodaj mieszaninę do butelki z rozpylaczem lub wybranego pojemnika. Homemade hand sanitizer jest zazwyczaj bardziej płynny niż komercyjnie przygotowane wersje.

Stężenie alkoholu w hand sanitizer musi być co najmniej sześćdziesiąt procent, ale można użyć wyższego procentu, jeśli jest to pożądane. CDC zaleca stosowanie środka do dezynfekcji rąk z co najmniej sześćdziesięcioprocentowym alkoholem, ponieważ jest on skuteczny wobec nowego koronawirusa COVID-19 i innych rodzajów wirusów. Pamiętaj, aby zawsze używać środka do odkażania rąk prawidłowo, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów.

Aby zrobić skuteczny środek do odkażania rąk, musisz zmieszać 99% alkoholu izopropylowego w stosunku 50:50. Zbyt duża ilość alkoholu spowoduje oparzenie skóry, a zbyt mała nie zabije zarazków. Dodatkowo, środki odkażające do rąk mogą nie być bezpieczne dla dzieci, które lubią dotykać i smakować rzeczy. Ponadto, małe ilości izopropanolu mogą być toksyczne i mogą być wchłaniane przez dziąsła. Połknięcie środków odkażających do rąk może powodować zawroty głowy, ból głowy i nudności.

Aby zrobić domowy środek odkażający do rąk, postępuj zgodnie z instrukcjami na pojemniku. Nałóż roztwór na dłoń. Wcieraj go dokładnie w skórę. Pamiętaj, aby nałożyć tyle, aby roztwór pokrył całą dłoń. Jeśli masz brudne lub tłuste ręce, umyj je najpierw wodą z mydłem, aby uniknąć problemów. Nałóż środek odkażający na dłoń i wetrzyj go w nią. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że wcierasz go w ręce aż do wyschnięcia.

Czy wolisz nietoksyczny, czy wysoce skuteczny domowy środek odkażający do rąk, nie możesz się pomylić z domowym środkiem odkażającym do rąk. Alkohol i żel aloesowy to dwa wspólne składniki środków do dezynfekcji rąk, a CDC zaleca, aby mieszanina zawierała co najmniej 60% alkoholu. Aby rozwiązanie było bardziej skuteczne, zmniejsz ilość aloesu do czwartej filiżanki.

Aby stworzyć swój domowy środek do odkażania rąk, będziesz potrzebował trzech składników: alkoholu izopropylowego, żelu aloesowego i olejku eterycznego. Alkohol jest głównym składnikiem środka do dezynfekcji rąk, i będziesz potrzebował wysokoprocentowego alkoholu, aby uczynić go skutecznym. Alkohole zbożowe są neutralnymi alkoholami, które zawierają 95% zawartości alkoholu i są 190 proof. Niektóre sklepy spożywcze nie mają w swojej ofercie alkoholi zbożowych, dlatego musisz przygotować własny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane