Jak zrobić niemieckie znaki na klawiaturze

Dla tych z was, którzy nie są biegli w języku niemieckim, może być bardzo trudne wpisanie znaków ss przy użyciu standardowej klawiatury. Aby wpisać ss, przytrzymaj klawisz myślnika (-) na klawiaturze i naciśnij odpowiednią liczbę. Alternatywnie, możesz stworzyć własne symbole na odpowiednich klawiszach klawiatury. Jeśli planujesz nauczyć się języka niemieckiego, powinieneś rozważyć zakup klawiatury, która ma niemiecki układ. Lub, jeśli nie jesteś tak bardzo zainteresowany tym pomysłem, możesz po prostu przełączyć się na standardową klawiaturę.

Niemiecka klawiatura ma specjalne klawisze dla ss, symbolu Eszett i ostrego S. Łatwiej jest również wpisywać niemieckie litery za pomocą klawisza opcji i skrótu klawiaturowego. Jeśli używasz komputera Mac, możesz zmienić układ klawiatury, wchodząc do Preferencji systemowych i wybierając Źródła wejściowe, a następnie klikając na klawiaturę niemiecką. „Użytkownicy systemu Windows mogą również skorzystać z klawiatury QWERTZ” – zaczerpnięto z serwisu https://jakpodlaczyc.pl/.

Niezależnie od tego, czy piszesz na komputerze z systemem Windows, czy na komputerze Mac, możesz łatwo dodać znaki specjalne. Możesz również użyć klawiatury swojej klawiatury do zapisania odpowiednich znaków specjalnych. Korzystając z aplikacji do sporządzania notatek, możesz wpisywać niemieckie znaki bez konieczności przełączania się na rodzimą klawiaturę. Możesz je następnie wkleić w dowolnym miejscu, nawet w swojej własnej aplikacji. Jeśli więc jesteś początkującym użytkownikiem języka niemieckiego, warto nauczyć się wpisywać te znaki specjalne za pomocą klawiatury obsługującej oba języki.

Jeśli szukasz szybkiej metody wpisywania znaków w języku niemieckim, możesz skorzystać z mapy znaków. Mapa znaków to pomocne narzędzie, które pozwala na kopiowanie i wklejanie symboli. Mapa znaków zawiera każdy symbol, który jest dostępny w systemie Windows. Jeśli nie masz niemieckiej klawiatury, zawsze możesz ją kupić. I pamiętaj: litery zmieniają się wraz z układem klawiatury. Po zmianie układu, Twoja angielska klawiatura sprzętowa automatycznie zmieni się na układ niemiecki. Możesz teraz wpisać znak @, naciskając Shift + 2. Możesz również wpisać symbol Q, naciskając Alt Gr.

Inną metodą low-tech jest użycie timera do ćwiczenia pisania po niemiecku. Jest to świetny sposób, aby wwiercić nowe słowa w pamięć. Kiedy już to opanujesz, możesz spróbować wpisywać fragmenty swoich ulubionych niemieckich książek. Możesz nawet ćwiczyć swobodne pisanie. Pamiętaj, aby sprawdzać błędy ortograficzne i literówki. Dzięki temu poprawisz swój wskaźnik słów na minutę.

Aby tworzyć niemieckie litery na klawiaturze, musisz wiedzieć, jak wpisać klawisz Alt na klawiaturze. Znajduje się on na prawo od spacji i czasami nazywany jest AltGr. Na przykład, możesz wpisać alt+q, aby stworzyć literę a, p, aby stworzyć słowo o i y, aby stworzyć słowo u. Jeśli jesteś na Macu, możesz również użyć skrótu klawiaturowego, który zawiera klawisz Shift.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane