Jak zrobić domowe antybakteryjne mydło w płynie

Kupowanie butelki mydła do rąk może być drogie i czasami niemożliwe do utrzymania w magazynie. Dlatego zrobienie własnego antybakteryjnego mydła w płynie to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jest ono łatwe do wykonania w domu i wymaga jedynie czterech podstawowych składników. Do mieszanki można dodać również olejki eteryczne o właściwościach antybakteryjnych. Najpierw napełnij swój dozownik mydła wodą destylowaną. Następnie dodaj płynne mydło kastylowe i olej z pestek winogron. Następnie dodaj około 15-20 kropli olejków eterycznych. Niektóre olejki eteryczne są silniejsze niż inne, więc upewnij się, że czytasz etykiety i dowiesz się, jaki procent zawiera każdy olejek. Następnie wstrząśnij mieszaniną, aby połączyć wszystko.

Jeśli nie masz tarki, dobrą alternatywą jest użycie przegotowanej wody, która jest mniej wysuszająca. Tarte mydło jest łatwe do wykonania, ale powinieneś użyć wysokiego stosunku wody do mydła. Ważne jest, aby pamiętać, że nierozcieńczone olejki eteryczne nie są bezpieczne dla skóry i mogą uszkodzić plastik. Ponadto nierozcieńczone olejki eteryczne mogą powodować reakcje alergiczne i mogą pogorszyć jakość olejku. Dlatego zawsze należy mieszać olejki eteryczne z wodą.

Antybakteryjne bary mydlane to kolejna opcja do wykonania w domu. W ten sposób możesz kontrolować składniki i zaoszczędzić pieniądze. Wiele naturalnych produktów ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, w tym olejek z drzewa herbacianego, olejek eukaliptusowy, lawenda i cytrusy. Możesz również włączyć własne olejki eteryczne, aby stworzyć naprawdę spersonalizowaną kostkę mydła antybakteryjnego. Możliwości są nieograniczone! A ponieważ możesz dostosować zapach, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy!

Możesz również zrobić domowe mydło do rąk, łącząc wodę destylowaną z mydłem kastylowym. Wymieszaj dwie łyżki tego naturalnego mydła z olejkami eterycznymi i będziesz miał domowe antybakteryjne mydło do rąk. Dodatkowo, możesz używać mydła kastylijskiego do mycia twarzy i ciała. Jest w całości oparte na roślinach i działa dobrze, aby wyciąć brud i tłuszcz. Innym sposobem na zrobienie własnego domowego antybakteryjnego mydła w płynie jest dodanie trochę oleju z pestek winogron. Olej z pestek winogron zawiera antyoksydanty i witaminę C. To antybakteryjne mydło w płynie może również rozjaśnić Twoją skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane