Jak zrobić mydło glicerynowe

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mydła glicerynowe, ten artykuł da Ci kilka wskazówek. Używanie form z miarką pomoże Ci uniknąć przepełnienia. Kiedy masz już gotowe formy, możesz wlać do nich wodę. Alternatywnie, możesz wlać wodę do szklanej miarki. Po napełnieniu form, pozwól im ostygnąć i zestalić się przed użyciem. Po zestaleniu, przechowuj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego i z dala od nadmiernej wilgoci.

Przy tworzeniu mydła glicerynowego, możesz eksperymentować z różnymi kształtami i kolorami, aby stworzyć unikalny prezent. Na przykład, możesz zrobić mydła w kształcie kwiatów, zawieszając suszone płatki kwiatów w glicerynie. Możesz również zrobić mydełka o tematyce dziecięcej, wlewając mydło do foremek i wkładając do środka małe plastikowe zabawki. Jeśli zbliża się baby shower, możesz zrobić mydło na tę okazję, wkładając zabawkę do środka.

Po tym, jak stopiona baza mydła jest gotowa, możesz dodać barwniki spożywcze i olejki zapachowe, aby stworzyć piękny domowy prezent. W zależności od tego, jak bardzo chcesz być kreatywny, możesz nawet włączyć do mieszanki suszone zioła i kwiaty. Aromat powstałego mydła będzie niebiański. Upewnij się tylko, że dobrze zmieliłeś zioła. Używanie surowego cukru stworzy bardziej bursztynowy kolor. I upewnij się, że używasz białego cukru, ponieważ da ci najlepsze rezultaty.

Możesz kupić glicerynę w dużych blokach w większości sklepów rzemieślniczych. Następnie możesz stopić go w misce do mikrofalówki lub w miarce. Jeśli tworzysz kilka mini mydełek, możesz wlać roztopioną glicerynę do foremki na kostki lodu. Następnie dodaj pozostałe składniki do glicerynowej mieszanki mydlanej. Zrób swoje własne ręcznie robione mydła na unikalny prezent lub po prostu użyj ich jako swojego codziennego mydła.

Jeśli jesteś początkującym w sztuce robienia mydła, możesz chcieć spróbować zrobić mydła glicerynowe przed przejściem na inne metody. Mydła glicerynowe są świetnym wyborem dla początkujących, ponieważ są zarówno naturalne, jak i wolne od ługu, kwasu żrącego czy tłuszczów. Można je nawet dawać w prezencie znajomym lub sprzedawać w opakowaniu.

Jako produkt uboczny produkcji mydła, gliceryna ma działanie nawilżające na skórę. Jej niski poziom pH to wielka zaleta dla osób o wrażliwej lub suchej skórze. Podczas gdy gliceryna jest pozyskiwana z produktów zwierzęcych, wielu producentów mydła używa gliceryny pochodzenia roślinnego. Mydło glicerynowe może być wykonane w formie płynnej lub barowej, w zależności od osobistych preferencji.

Aby zrobić mydło glicerynowe, będziesz potrzebował mieszaniny płynnej gliceryny i olejów roślinnych. Możesz również dodać wodę destylowaną lub 70%-proof alkohol. Mieszanka powinna być całkowicie płynna i schłodzona przed wlaniem do szklanej tortownicy. Gdy mieszanina będzie już całkowicie zastygnięta, możesz pokroić i zawinąć mydło. Mydło będzie przechowywane przez około tydzień, więc pamiętaj, aby odpowiednio zaplanować swoje zapasy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane