Jak zrobić stół zaklęć w Minecraft

Jak zrobić stół zaklęć w Minecraft

Używanie tabeli zaklęć jest najprostszym sposobem na ulepszenie przedmiotów w Minecraft. Enchantments są losowo toczone i najtańszy z nich będzie stosowany do losowych przedmiotów, choć potężniejsze enchantments będzie kosztować więcej doświadczenia. Tabela zaklęć jest również najłatwiejszym sposobem na poziomowanie narzędzi, zbroi i broni. Aby ją zbudować, musisz zebrać potrzebne materiały.

Tabela zaklęć może znajdować się w dowolnym miejscu w świecie gry, ale najlepiej umieścić ją w centrum lochu lub pokoju zaklęć. Najlepiej też umieścić go w pobliżu półki z książkami. Dodanie książek do stołu da najlepsze efekty. Aby w pełni wykorzystać stół, będziesz musiał umieścić wokół niego 15 półek z książkami. Będziesz też potrzebował jednego bloku wolnej przestrzeni pomiędzy książkami. Dzięki temu stół będzie czerpał moc z otaczających go bloków we wszystkich kierunkach.

Stół do czarowania jest fajnym urządzeniem, choć sam w sobie nie działa dobrze. Musisz użyć go z kowadłem, aby zastosować zaklęcia na przedmiotach. Sam stół można również usunąć za pomocą kamienia szlifierskiego. Tablicę zaklęć można znaleźć w sekcji przedmiotów w Inwentarzu, w zakładce Dekoracje. Można ją również znaleźć w menu kreatywnego inwentarza. Alternatywnie, można go spreparować używając trzech książek i diamentu w środkowym polu. Dodanie książek do stołu zwiększy jego poziom do trzydziestu.

Istnieje kilka innych sposobów na zaczarowanie przedmiotu, ale stół do craftingu jest chyba najłatwiejszy. To urządzenie powie Ci jak wykonać wszystkie standardowe techniki craftingu, w tym siatkę 3×3. Pokaże Ci również jak łączyć zaklęcia za pomocą kowadła. Aby wykonać enchantment, musisz umieścić przedmioty w odpowiedniej kolejności.

Skoro już o tym mowa, możesz również dodać książkę do swojej tabeli zaklęć. To będzie najmniejszy przedmiot, którego będziesz potrzebował, ale będzie on bardzo pomocny, jeśli chodzi o poziomowanie twoich narzędzi. Będziesz mógł również stwierdzić, do którego przedmiotu jest przymocowana, patrząc na księgę zaklęć stołu.

Tabela zaklęć jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zdobycie poziomu przedmiotów i narzędzi, a także jest bardzo pomocna w rolnictwie i zdobywaniu poziomów. Jeśli chcesz podnieść poziom swojej broni lub zbroi, stół może być jedynym sposobem. Możesz również zaczarować narzędzia i zbroje, kładąc je na stole i pozwalając maszynie wykonać pracę za Ciebie. Stół może być również użyty do przechowywania dodatkowych zaklęć, ale będziesz musiał użyć kamienia szlifierskiego, aby je usunąć.

Oprócz stołu do czarowania, do wykonania zadania potrzebujesz jeszcze jednego elementu: diamentowego kilofa. Służy on do wydobywania diamentów, które należą do najrzadszych rud w grze. Możesz wydobywać diamenty żelaznym kilofem, ale do tabeli zaklęć potrzebny jest diamentowy kilof.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane