Jak zrobić fale za pomocą prostownicy

Jak zrobić fale za pomocą prostownicy

Uzyskanie fal na plaży za pomocą prostownicy może być zabawne i łatwe, jeśli znasz odpowiednie kroki. Istnieje wiele różnych sposobów, aby to zrobić, ale kluczem jest utrzymanie stylu wyglądającego świeżo. Kiedy już nauczysz się kręcić włosy prostownicą, uzyskanie fal stanie się łatwe.

Istnieją dwa podstawowe sposoby kręcenia włosów prostownicą. Jednym z nich jest zastosowanie techniki twirl-and-pull. W tej metodzie zaczynasz od zaciśnięcia szerokiego na cal odcinka włosów pomiędzy dwoma zaciskami. Następnie powtarzasz ten proces, aż dojdziesz do końca. Metodę twirl-and-pull możesz również wykorzystać do stworzenia zdefiniowanych fal. Na koniec możesz zastosować spray termoochronny, który sprawi, że fale będą wyglądać świeżo.

Innym sposobem na zakręcenie włosów jest zastosowanie techniki S-Wave. Jest to prosta fryzura, która sprawdza się w przypadku długich włosów. W przypadku tej metody, musisz nacisnąć prostownicę w dół, a następnie ponownie nacisnąć ją w górę, aby stworzyć pożądany kształt. Następnie można rozbić fale za pomocą kremu przeciw puszeniu się włosów. Metoda S-Wave nie jest zalecana w przypadku krótszych włosów. W zależności od długości i grubości włosów, może być konieczne zastosowanie innej techniki, aby uzyskać pożądany wygląd.

Aby to zrobić, musisz zacząć od czystych, suchych włosów. Następnie, musisz wziąć dużą część włosów i skręcić je w kształt litery „S”. Gdy już masz włosy w tym kształcie, należy wziąć inną sekcję włosów, i umieścić go w małym kucyku. Kucyk pomoże Ci śledzić drogę skręconych pasm. Po zrobieniu kucyka, możesz użyć prostownicy, by zakręcić resztę włosów.

Używanie prostownicy do tworzenia fal może być świetną zabawą, ale może być szkodliwe dla Twoich włosów, jeżeli będziesz jej używać zbyt często. Jeżeli zamierzasz używać prostownicy do kręcenia włosów, możesz użyć sprayu termoochronnego. Stworzy on barierę chroniącą Twoje włosy i pomoże zachować ich świeży wygląd. Możesz również użyć sprayu teksturyzującego, aby nadać falom nieco definicji.

Jednym ze sposobów na to jest użycie lakieru o elastycznym utrwaleniu. Dzięki temu Twoje fale będą wyglądać świeżo i pozostaną na swoim miejscu. Możesz również spróbować użyć elastycznej pomady, aby stworzyć plażowe fale. Te same techniki mogą być również wykorzystane do stworzenia luźnych fal.

Innym sposobem na uzyskanie plażowych fal za pomocą prostownicy jest stworzenie spiralnych fal. Te fale są idealne na formalne okazje lub zabawne wydarzenia. Technika ta jest szybka i łatwa do wykonania na co dzień. Aby uzyskać ten wygląd, będziesz potrzebowała 1-calowej lokówki i będziesz musiała zmieniać kierunek, zbliżając się do najniższych warstw włosów.

Ostatnią wskazówką, która pomoże Ci uzyskać plażowe fale za pomocą prostownicy, jest upewnienie się, że używasz odpowiedniego ustawienia temperatury. Lana Grand, stylistka fryzur z Los Angeles, zaleca używanie prostownicy na niższej temperaturze niż 375 stopni. Przed użyciem prostownicy, powinnaś również pamiętać o zastosowaniu produktu termoochronnego, który zapobiegnie uszkodzeniu włosów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane