Jak zrobić dżem z zielonych pomidorów

Jak zrobić dżem z zielonych pomidorów

Wykorzystanie zielonych pomidorów do zrobienia dżemu to świetny sposób na wykorzystanie ostatnich letnich zbiorów. Jest to wyjątkowy smakołyk, który jest łatwy do wykonania i może być używany na chlebie, krakersach, a nawet lodach.

Pierwszym krokiem jest umycie zielonych pomidorów. Będziesz chciał również usunąć nasiona. Po usunięciu nasion, należy pokroić pomidory w pół-calowe plasterki. Następnie należy umieścić je w dużym garnku z ciężkim dnem. Możesz dodać wodę do garnka, aby pomóc doprowadzić go do wrzenia. Jeśli pomidory wydają się zbyt wodniste, można dodać niewielką ilość octu. To spowoduje odkamienianie wody i usunie wszelkie małe cząstki, które mogły uciec z zielonych pomidorów.

Gdy już pokroisz pomidory w plasterki, będziesz chciał doprowadzić garnek do średnio-wysokiej temperatury. Dodaj płyn z zielonych pomidorów i sok z cytryny. Możesz również dodać trochę cynamonu i goździków dla smaku. Te składniki dodają ciepłych, korzennych nut do dżemu. Możesz również dodać trochę soli. Następnie możesz dodać cukier.

Gdy składniki znajdą się w garnku, doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez około godzinę. Kiedy mieszanka jest gotowa, należy zdjąć ją z ognia. Następnie należy przelać masę do wysterylizowanych słoików. Możesz również przechowywać dżem w lodówce do dwóch tygodni. Jeśli chcesz zrobić dżem z wyprzedzeniem, możesz go zamrozić. Możesz również przetworzyć go w robocie kuchennym. Jest to świetny sposób na uzyskanie gładszego dżemu.

Możesz zrobić ten prosty dżem za pomocą blendera zanurzeniowego lub zwykłego blendera. Jeśli wolisz, możesz również przepuścić jabłka przez blender. Dzięki temu dżem będzie się łatwiej rozprowadzał.

Po ostudzeniu masy możesz napełnić słoiki dżemem. Zostaw w słoikach około 1/4 cala wolnej przestrzeni. Do nakładania użyj dwuczęściowych pokrywek do konserw. Pokrywki muszą być szczelne dla palców. Jest to ważne, ponieważ bąbelki powietrza mogą spowodować pęknięcie słoików. Możesz również rozbić pęcherzyki powietrza za pomocą pałeczki lub plastikowego noża.

Gotowy dżem z zielonych pomidorów możesz przechowywać w 8-uncjowym słoiku. Przechowuj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Można go również przechowywać w lodówce do dwóch tygodni lub w zamrażarce do trzech miesięcy.

Dżem z zielonych pomidorów stanowi wspaniały domowy prezent. Jest również oszczędny. Używając dwuczęściowej pokrywki do konserw, możesz zapakować mieszanką osiem słoików o pojemności 1 pinty. Dżem można stosować jako smarowidło do chleba lub tostów, a nawet jeść go z gorącym groszkiem. Jest również dobry z posmarowanym masłem chlebem kukurydzianym lub serkiem śmietankowym.

Możesz też dodać do dżemu kilka szczypt cynamonu. Jeśli chcesz zrobić pikantny dżem, możesz dodać kilka pokrojonych papryczek jalapeno lub nawet puree z papryczek jalapeno.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane