Jak zrobić ekologiczny spray na mszyce

Jak zrobić ekologiczny spray na mszyce

Zastosowanie domowego sprayu na mszyce to prosty sposób na powstrzymanie mszyc przed rozprzestrzenianiem się na inne rośliny. Można użyć roztworu z mydła do naczyń, czosnku i oleju lub kupić gotowy środek owadobójczy.

Najlepszym momentem na zastosowanie sprayu na mszyce jest początek sezonu. Mszyce lubią miękki nowy wzrost, ale nie chcesz uszkodzić liści roślin. Jeśli masz dużą infestację mszyc, być może będziesz musiał powtórzyć proces kilka razy. Można również zrobić rozwiązanie z oleju kuchennego, co sprawi, że rozwiązanie będzie bardziej skuteczne.

Olej neem to kolejny sposób na kontrolę mszyc. Neem jest bezpiecznym olejem do stosowania wokół dzieci i zwierząt domowych, a także jest skuteczny przeciwko wielu rodzajom grzybów. Możesz kupić organiczny olej Neem i wymieszać go z wodą, aby uzyskać roztwór, który może być rozpylany na rośliny. Można go również mieszać z innymi olejkami eterycznymi, takimi jak tymianek, goździk, mięta pieprzowa i rozmaryn.

Innym sposobem na zabicie mszyc jest popiół drzewny. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ zabija mszyce bez szkody dla pożytecznych owadów. Należy jednak uważać na tę metodę, ponieważ może ona odwodnić mszyce. Przed użyciem tej metody, trzeba będzie gotować popiół przez 30 minut. Następnie będziesz chciał przetestować roztwór na małej powierzchni liścia. Powinieneś użyć roztworu w ciągu jednego dnia.

Jeśli masz mszyce na roślinach, które jeszcze nie kwitną, możesz spryskać je roztworem wykonanym z mydła do naczyń i wody. Mydło rozpuści woskową powłokę na ciele mszycy, która chroni ją przed wysychaniem. Zabije również wszelkich drapieżników, których mszyce mają. Będziesz chciał również usunąć mszyce za pomocą mokrej szmatki. Możesz użyć węża ogrodowego z dyszą do spryskiwania mszyc z roślin bez uszkadzania liści.

Innym sposobem na utrzymanie mszyc z wpływu na rośliny jest przyciągnięcie drapieżników mszyc, takich jak chrząszcze. Te drapieżniki zjedzą mszyce, gdy będą się żywić. Chrząszcze biedronki są naturalnym drapieżnikiem mszyc i można je łatwo umieścić na roślinach, które są zaatakowane przez mszyce. Larwy biedronek nie zjedzą prawie tylu mszyc, co dorosłe chrząszcze.

Jeśli masz mszyce w okresie spoczynku, możesz również zastosować olej spoczynkowy do swoich roślin. Olej uśpiony jest skuteczny w walce z mszycami, ale nie szkodzi owadom pożytecznym. Stosowany przez Ciebie roztwór powinien być rozcieńczony, aby nie zaszkodzić owadom pożytecznym.

Innym sposobem na odstraszenie mszyc jest zastosowanie wody wapiennej. Możesz również skorzystać z przepisów odstraszających mszyce, które zawierają olejek lawendowy. Należy jednak pamiętać, że koty nie lubią zapachu rozmarynu. Możesz również rozważyć roztwór wykonany z alkoholu pocierającego i wody. To rozwiązanie powinno być stosowane do roślin, które są zaatakowane przez muchy, mszyce lub inne szkodniki. Trzeba będzie zastosować ten roztwór do roślin jeden do trzech razy w tygodniu, aby utrzymać mszyce na dystans.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane