Jak zrobić dom wolny od pleśni

Jak zrobić dom wolny od pleśni

Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać rakietę na Marsa, czy po prostu cieszyć się widokiem z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, będziesz musiał zrobić to w próżni. Jednak, jak się dowiedzieliśmy, podróże kosmiczne mogą przynieść swoją część zagrożeń, w tym mikroby i pleśń. Na szczęście wprowadzono nowe protokoły, aby zapewnić, że powierzchnie statków kosmicznych są wolne od mikrobów, które nękają nas, Ziemian.

Poza oczywistym, jednym z najważniejszych kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że Twój statek kosmiczny pozostanie wolny od zarazków, jest jego regularne czyszczenie. Oprócz czyszczenia zewnętrznej części statku kosmicznego, wprowadzane są nowe protokoły, aby zapewnić, że wnętrze jest wolne od zanieczyszczeń. Będziesz również chciał zapewnić, że utrzymasz swój dom w suchości i zapobiegniesz powstawaniu pleśni.

Jednym z najważniejszych kroków w walce z pleśnią jest zapobieganie przesiąkaniu wilgoci przez podłogi, ściany i sufit. Aby to zrobić, należy upewnić się, że rury spustowe są skierowane z dala od domu. Zapobiegnie to również gromadzeniu się wody deszczowej wokół podstawy domu. Jeśli Twój dom stoi na wzgórzu, prawdopodobnie Twoje podwórko jest nierówne i przez to podatne na zbieranie się wody w najdziwniejszych miejscach. Warto również przyjrzeć się bliżej fundamentom. Jeśli jest on stary lub słaby, to z czasem może pękać i słabnąć, co czyni go doskonałym kandydatem do rozwoju pleśni.

Nie znajdziesz lekarstwa na pleśń, ale odrobina konserwacji przechodzi długą drogę w zmniejszaniu ryzyka rozwoju zagrożenia dla zdrowia spowodowanego pleśnią. Produkty odporne na pleśń, takie jak farby i spraye antybakteryjne, są również dostępne. Oprócz stosowania tych produktów, warto również sprawdzić swoją przestrzeń czołgową, aby upewnić się, że jest sucha i wolna od nagromadzonej wody. Woda siedząca w crawlspace może zalegać miesiącami, zwiększając szanse na nabycie paskudnego przypadku pleśni.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twój dom jest wolny od pleśni, jest uważne obserwowanie fundamentu. Jeśli zauważysz pęknięcia lub inne oznaki zużycia, możesz rozważyć zainwestowanie w betonowy blok rozbryzgowy, który pomaga zapobiegać ulewnym deszczom gromadzącym się wokół fundamentu. Podobnie, można również upewnić się, że rury spustowe są skierowane we właściwym kierunku. Poza tym, że jest estetyczny, dobry downspout pomoże również utrzymać wodę z basenu wokół fundamentu.

Możesz także chcieć przyjrzeć się użyciu plastikowej butelki po wodzie, aby stworzyć najbardziej efektywne pudełko zabezpieczające przed pleśnią, które możesz znaleźć. Chociaż może to nie być najbardziej przyjazny dla środowiska wybór, warto spróbować, ponieważ pleśń może być dużym problemem w tych warunkach. Dodatkowo, woda wewnątrz butelki będzie ją obciążać i utrudniać poruszanie się po niej. Po opróżnieniu butelki należy ją zamknąć plastikową pokrywką i kilkoma kroplami środka antyadhezyjnego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane