Jak ułatwić sobie odprowadzanie wody z rynien

Kiedy woda przelewa się przez Twoją rynnę, jest bardzo duża szansa, że jest zatkana. Pierwszym objawem zatkanego podziemnego drenażu jest przepełniona rynna. Aby ułatwić drenaż rynny, zacznij od dolnej części swojej rynny. Użyj węża wysokociśnieniowego do rozpylania wody z powrotem w kierunku wylotu drenażu. Stałe błoto i gruz można usunąć za pomocą sztywnej szczotki. To usunie cały brud i gruz, który zbiera się tam.

Następnym krokiem jest zainstalowanie downspout co najmniej kilka stóp od fundamentu. To będzie trzymać wodę z osiedlania się zbyt blisko fundacji. Jeśli woda kapie zbyt blisko fundamentu, może to prowadzić do problemów, takich jak pleśń, suchej zgnilizny i innych problemów strukturalnych. Innym krokiem do uczynienia drenażu rynny łatwiejsze jest zapewnienie, że twoje downspouts mają naturalne nachylenie. Podczas gdy nie należy mieć wody płynącej w kierunku domu, nachylenie powinno być około sześciu cali na 6 feet.

Jeśli masz rozszerzenie dla downspout, można go używać jako narzędzia do konserwacji rynien. Wystarczy umieścić go pod stopniowym kątem i sprawdzić, czy nie ma żadnych potencjalnych problemów. Po sprawdzeniu problemów, przykryj go ziemią i mocno dociśnij. Jeśli twój downspout jest zatkany z gruzu, można spróbować zainstalować przedłużenie. Należy to zrobić co najmniej 8 stóp od domu.

Małe urządzenie cedzakowe zainstalowane nad downspoutami pomaga utrzymać przepływ wody i zapobiega zapychaniu się rynny. Te urządzenia mogą się zatkać łatwo i wymagają częstego czyszczenia. Ale mogą one tylko chronić swoje downspouts jeśli masz podziemne dreny. Jeśli nie masz ich, rozważ zainstalowanie przedłużenia rynny. Zapobiega to wymywaniu ziemi, zalewaniu piwnic i rozwojowi pleśni. I przedłużenie downspout będzie również chronić swój foundation.

A pop-up rynny drenaż jest również opcja. Można dołączyć pop-up drenaż na końcu podziemnej rury, która jest podłączona do downspout. To urządzenie odwadniające ma zasilane grawitacyjnie pokrywę, która spada, gdy nie ma wody płynącej. Woda będzie odprowadzana z ziemi. Jeśli nie chcesz kopać wokół fundamentu, rozważ zainstalowanie alternatywnej trasy, lub odłączyć utilities.

W celu ułatwienia odwadniania rynien, trzeba będzie sprawdzić je regularnie za wycieki, dziury i snags. Jeśli przeciekają, uszczelnić je z uszczelniaczem rynny, lub wymienić sprzęt rynny. Jeśli nie jest, trzeba będzie wymienić deskę powięzi. Jednakże, jeśli rynny są zwisające, ponieważ sprzęt jest gnicie, trzeba będzie wymienić cały deski powięzi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane