Jak zrobić mak mielony na ciasto makowe

Jeśli szukasz przepisu na ciasto makowe, to czytaj dalej. Znajdziesz tu kilka sposobów na zrobienie makowca. Po pierwsze, będziesz musiał gotować mak w mleku przez dwadzieścia minut. Możesz również użyć robota kuchennego lub blendera. Upewnij się, że tarcza ma najmniejsze otwory i przepuść masę dwa lub trzy razy. Następnie trzeba będzie oddzielić żółtka i ubić je z sześcioma łyżkami cukru pudru. Następnie do ciasta można dodać zmieloną masę makową. Można również dodać do ciasta orzechy i rodzynki. Możesz przechowywać tę mieszaninę w lodówce, aż będziesz gotowy do użycia.

Aby zrobić nadzienie makowe, musisz najpierw zmielić mak w robocie kuchennym. Możesz użyć drobnej płyty mielącej, ale gruba będzie działać równie dobrze. Po zmieleniu maku, można go rozłożyć na dużej blasze do pieczenia. Rozłóż nadzienie makowe równomiernie na cieście. Następnie złóż końce na siebie, aby uformować kształt półksiężyca. Następnie dodajemy mąkę i żółtko do masy ciasta. Dobrze wymieszaj i pozostaw na około trzydzieści minut.

Aby przygotować ciasto, potrzebujesz patelni, która pomieści 10-calowy kwadrat lub bundt. W przypadku 9-calowej okrągłej patelni, użyj papieru pergaminowego. Następnie musisz wymieszać masło i cukier, aż będzie lekkie i puszyste. Gdy masło i cukier będą już gładkie i puszyste, wmieszaj masę makową. Dodaj żółtka, wanilię, kwaśną śmietanę oraz mąkę i dobrze wymieszaj. Gdy ciasto jest już dobrze wymieszane, ubij białka, aż do uzyskania sztywnej piany, a następnie złóż je do ciasta. Na koniec upiecz makowiec!

Przepis na makowiec wymaga użycia niewielkiej ilości maku. To ziarno dodaje chrupkości ciastu. Innym łatwym przepisem na makowiec jest makowiec cytrynowy. To ciasto jest pieczone w cieście drożdżowym, a mak cytrynowy dodaje się do ciasta przed pieczeniem. Po upieczeniu ciasto będzie wspaniałym przysmakiem na święta.

Jeśli chcesz zrobić to ciasto bezglutenowe, możesz zastąpić mąkę mielonym makiem. Mak jest idealnym zamiennikiem mąki w tym przepisie. Dzięki nim ciasto jest wilgotne i pyszne. Będziesz potrzebować blendera lub robota kuchennego z mocnym silnikiem. Robot kuchenny o małej mocy nie jest wystarczająco mocny, aby zmielić nasiona, więc zainwestuj w ten o dużej mocy.

Po wyciśnięciu maku z mleka, zmiel go trzy razy, aż do uzyskania gęstej pasty. Do pasty możesz dodać masło, cukier i zmielone orzechy lub sułtanki. Następnie wymieszać z miodem i mlekiem. Na koniec gotuj masę przez 10 minut. Po ostudzeniu możesz ją zamrozić nawet na miesiąc. Po ostygnięciu ciasta dodać mak i jajka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane