Jak zrobić film w Movie Makerze

Jak zrobić film w Movie Makerze

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy robisz filmy od lat, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy próbujesz zrobić film w Movie Makerze. Proces jest dość łatwy, a oprogramowanie oferuje szeroki zakres opcji. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się za pomocą konta Microsoft. Gdy już to zrobisz, będziesz musiał nawigować do punktu, w którym powinien zaczynać się pierwszy klip, który chcesz dodać.

Gdy już to zrobisz, kolejnym krokiem jest dodanie przejścia do klipu. Dzięki temu możesz urozmaicić swój filmik. Aby dodać przejście, wybierz klip i kliknij ikonę „TRANSITIONS”. Spowoduje to otwarcie zakładki Animacje, w której znajduje się menu opcji. Będziesz chciał wybrać przejście, które będzie pasowało do Twoich potrzeb.

Do klipów możesz również dodać tekst. Może to być dobry sposób na wyróżnienie kogoś, kto był zaangażowany w produkcję. Możesz również zmienić kolor tła i czcionkę tekstu. Jeśli chcesz dodać fajne efekty ruchu, kliknij prawym przyciskiem myszy na tekście, aby uzyskać dostęp do menu opcji.

Aby dodać do filmu dźwięk, musisz przeciągnąć plik audio na warstwę wideo. Możesz również pobrać muzykę z komputera lub z darmowych źródeł internetowych. Następnie możesz dodać muzykę do filmu, klikając ikonę „Dodaj muzykę”. Dodanie muzyki może utrzymać zainteresowanie i zaangażowanie widza w twoim filmie.

Będziesz chciał również dodać tytuł do filmu. Możesz wybrać jedną z wielu opcji, w tym tytuł stacjonarny, kroczący lub statyczny. Będziesz chciał również dodać tytuł kredytowy lub końcowy do swojego filmu. Możesz dodać tytuł klikając na link „Tytuły i Kredyty” w menu Narzędzia. Możesz również zmienić kolor tekstu, czcionkę i animację.

Będziesz chciał również dodać zdjęcia do swojego filmu. Dodanie zdjęć może sprawić, że Twój film będzie naprawdę atrakcyjny. Możesz wybrać przycięcie małego klipu z większego lub użyć narzędzia Split, aby usunąć niechciane klatki. Możesz także zastosować do swojego wideo efekt obraz w obrazie.

Na koniec musisz zapisać swój film. Możesz zapisać swój film na jeden z trzech sposobów: w pliku lokalnym, na serwerze internetowym lub jako załącznik do wiadomości e-mail. Możesz również zapisać go na swoim koncie Microsoft Account. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do swojego filmu na komputerze i na urządzeniach mobilnych. Możesz również zapisać swój film bezpośrednio w sieciach społecznościowych.

Efektem końcowym jest film, który możesz udostępnić znajomym lub przesłać na serwer internetowy. Jeśli masz problemy z ustaleniem, jak zrobić film w Movie Makerze, możesz skorzystać z programu iMyFone Filme, który oferuje wiele opcji. Dzięki niemu możesz łatwo przycinać filmy i dodawać przejścia oraz efekty, które sprawią, że Twój film będzie się wyróżniał. Ten program oferuje również kilka przydatnych funkcji, takich jak automatyczne kluczowanie chroma.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane