Jak zrobić folder w telefonie

Jak zrobić folder w telefonie

Utworzenie folderu w telefonie może pomóc w organizacji plików i ułatwić ich znalezienie. Foldery to także świetny sposób na uporządkowanie ekranu głównego. Istnieją dwa podstawowe sposoby tworzenia folderów w telefonie. Jeden z nich jest nieco skomplikowany, podczas gdy drugi obejmuje dwa proste kroki.

Najbardziej podstawowym sposobem na stworzenie folderu w telefonie jest długie naciśnięcie na ekranie głównym i wybranie opcji „Dodaj nowy folder”. Spowoduje to wyświetlenie menu, które pozwoli Ci wybrać typ folderu i miejsce jego umieszczenia. Po wybraniu typu folderu i miejsca jego umieszczenia, zostanie przedstawiona lista folderów. Na liście tej znajduje się Twój nowo utworzony folder. Możesz również powtórzyć ten proces, aby utworzyć dodatkowe foldery.

Kolejnym krokiem jest wybór karty SD, na której chcesz umieścić swój nowy folder. Niektóre telefony poproszą Cię o nadanie nazwy folderowi, zanim będziesz mógł dodać do niego pliki. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Możesz również użyć preinstalowanego menedżera plików, aby przyspieszyć ten proces. Jeśli zdecydujesz się na użycie menedżera plików, najpierw będziesz musiał go skonfigurować. Powinieneś również zaakceptować warunki użytkowania tego konkretnego menedżera plików.

Inny sposób tworzenia folderu w telefonie polega na przeciągnięciu ikony aplikacji z jednego ekranu na drugi. Na przykład, jeśli chcesz utworzyć folder do przechowywania aplikacji poczty elektronicznej, przeciągnij ikonę aplikacji poczty z ekranu głównego do szuflady aplikacji. Następnie przeciągniesz inną ikonę aplikacji z szuflady aplikacji do nowo utworzonego folderu.

Najlepszy sposób na stworzenie folderu w telefonie może nie być tak skomplikowany, jak myślisz. Jeśli używasz telefonu z systemem Android, możesz użyć preinstalowanego menedżera plików, aby wykonać całą pracę za Ciebie. Może to być lepsza opcja dla niektórych użytkowników, zwłaszcza jeśli nie jesteś zainteresowany pobieraniem oprogramowania innych firm. Możesz również spróbować darmowego menedżera plików, takiego jak MiniTool Software. Te programy zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci zorganizować aplikacje i inne pliki na urządzeniu z systemem Android. Możesz również użyć standardowej ikony „Menedżer plików” w menu aplikacji.

System Android pokaże Ci różne możliwe nazwy folderów w zależności od algorytmu użytego do określenia najlepszej nazwy folderu dla Twojego konkretnego telefonu. Dodatkowo możesz utworzyć folder na podstawie wybranej przez siebie nazwy. Jest to bardzo przydatna funkcja, która może zaoszczędzić Ci wiele czasu i wysiłku.

Aby dowiedzieć się, jak utworzyć folder w telefonie, możesz skorzystać z zasobnika z aplikacjami u dołu ekranu lub możesz użyć menu z trzema kropkami na iPhonie. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej pierwszej metody, będziesz musiał najpierw wybrać opcję „Przenieś”. Może się również okazać, że trzeba będzie nacisnąć i przytrzymać aplikację, którą chcemy przenieść i poczekać na krótką wibrację.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane