Jak zrobić fajną miniaturkę na YouTube

Jak zrobić fajną miniaturkę na YouTube

Posiadanie miniaturki YouTube może być skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi widzów. Jednak fajna miniaturka YouTube nie jest jedynym sposobem, aby uzyskać je zwrócić uwagę na swój film. W rzeczywistości miniaturka wideo może być myląca, co może spowodować, że ludzie opuszczą Twój film, zanim jeszcze się zacznie. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że twoja miniaturka jest na punkcie. Możesz to zrobić, projektując miniaturę, która zachęci widzów do kliknięcia.

Twoja miniaturka może zawierać tekst, ale możesz też dołączyć zdjęcie. Generalnie tekst miniaturki nie powinien mieć więcej niż 20 znaków i powinien być łatwy do odczytania. Niestandardowa czcionka może pomóc Ci wyróżnić swoją miniaturę, ale ważne jest, aby upewnić się, że jest ona zgodna z warunkami korzystania z serwisu YouTube. Możesz znaleźć niestandardowe czcionki online, a nawet możesz użyć usługi takiej jak FontShop, aby pobrać własne czcionki.

Możesz również użyć edytora obrazów, aby przesłać miniaturkę do swojego filmu. Na przykład Picmaker pozwala na automatyczne usunięcie tła obrazu, co sprawi, że twoja miniaturka będzie się wyróżniać. Pozwala również na dodanie tekstu nad obrazem. Możesz także dodać efekt naklejki, który jest świetny, aby dodać trochę osobowości do swojej miniatury.

Aby zrobić fajną miniaturę YouTube, musisz wiedzieć, jaki rodzaj wideo robisz. Powinieneś upewnić się, że zawiera on wysokiej jakości obraz, który pozwoli twoim widzom połączyć się z twoją marką. Im bardziej rozpoznawalny jest Twój filmik, tym większa szansa, że trafi on do virali.

Aby stworzyć miniaturę YouTube, która będzie warta czasu Twoich widzów, powinieneś wybrać kolorystykę, która jest komplementarna do filmu. Na przykład, jeśli robisz wideo o doświadczeniu gastronomicznym, możesz użyć kolorów uzupełniających, aby się wyróżnić. Najlepszym kolorem do wykorzystania jest żółty, ponieważ ma najbardziej dominujący wpływ na inne kolory. Idealnie, będziesz chciał użyć jasnych kolorów, aby wyróżnić się na białym tle filmu.

Najlepsze miniatury wykorzystują połączenie dużych pogrubionych czcionek i ciekawego projektu. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również działają jako scroll-stoppers, aby zachęcić widzów do kliknięcia na wideo. Dobra miniaturka YouTube będzie również zawierać tekst, który uzupełnia temat filmu. Obejmuje to kilka słów o temacie filmu i odpowiedni nagłówek.

Witryna YouTube zapewnia poręczne narzędzie do podglądu tekstu i wizualizacji w swojej miniaturce. Możesz także dostosować swoją miniaturę po jej opublikowaniu. Przycisk podglądu znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Możesz obejrzeć swoją miniaturkę w różnych rozmiarach i pobrać ją jako plik JPEG lub PNG.

Twoja miniaturka może nie musi być tak skomplikowana jak ta w tym przykładzie, ale powinna dobrze reprezentować film. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz stworzyć niestandardową miniaturkę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane