Jak zrobić brwi z henny

Henna do brwi to ostateczny efekt pięknego, naturalnego makijażu. Ten naturalny pigment jest wykonany z liści rośliny Lawsonia Inermis. Jest ona również znana jako roślina Hina, Privent Egipski lub drzewo mignonette. Naturalnym barwnikiem w hennie jest związek zwany lawsone. Przy odpowiednim zastosowaniu pigment daje piękne rezultaty, które są zarówno naturalne, jak i bezpieczne.

Istnieje kilka różnych odcieni henny i możesz je mieszać, aby stworzyć odcień, który idealnie pasuje do Twojego klienta. Możesz użyć proporcji 1:1 wody destylowanej do proszku So Henna, aby stworzyć nieusuwalny pigment. Ilość proszku będzie zależała od pożądanego koloru. Im więcej proszku użyjesz, tym ciemniejszy będzie kolor. Konsystencja może wahać się od miodu do bitej śmietany. Gęsta konsystencja tworzy ciemniejszy wygląd, ale będzie blaknąć szybciej w zależności od rodzaju skóry i henny.

Aby zastosować hennę do brwi, należy mieć czystą, suchą twarz. Należy również unikać pocierania obszaru po aplikacji henny. Upewnij się, aby usunąć wszelkie pozostałości makijażu lub innych sebum z Twojej skóry przed zastosowaniem henny. Należy zachować henna brwi czyste i suche, aby uniknąć możliwości ich odbarwienia lub rubbing off.

Jeśli zdecydujesz się użyć pędzla szpulkowego do zastosowania mieszaniny henny, upewnij się, że zachować brwi czyste i suche. Możesz zauważyć, że po pewnym czasie wysycha i łuszczy się. Możesz także pozostawić ją na miejscu przez kilka godzin, po czym zmyć ją wodą o temperaturze pokojowej. Możesz również powtórzyć ten proces, kiedy tylko zechcesz. Jeśli chodzi o stosowanie henny do brwi, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Po tym, jak zdecydowałeś się użyć henny na brwi, możesz kupić szpulkę, która zawiera proszek. Po zastosowaniu henny należy odczekać co najmniej 12 godzin przed umyciem lub użyciem jakichkolwiek innych produktów. Obszar po nałożeniu henny powinnaś zabezpieczyć kremem nawilżającym lub masłem shea. Pamiętaj, że henna może powodować reakcje alergiczne, więc upewnij się, że unikasz wstępnie zmieszanej henny body art.

Po zakończeniu procesu, możesz usunąć pastę za pomocą wacika nasączonego wodą lub olejku So Henna. Pamiętaj, aby nie pocierać pasty z henny zbyt mocno, ponieważ może to spowodować infekcję. Jeśli zrobisz to prawidłowo, Twoje brwi z henny utrzymają się przez dwa do trzech tygodni. Pamiętaj tylko, aby o nie dbać! I nie zapominaj, że można to zrobić samemu w domu za niskie koszty.

Po kilku tygodniach brwi będą pokryte pudrowym wyglądem. Pigment będzie trwał przez około dwa do czterech tygodni, a ty możesz zmieniać kolor tak często, jak chcesz, mieszając różne barwniki. Utrzyma się on dłużej niż typowy tint, ale nie jest trwały. Trzeba będzie ponownie zastosować co dwa tygodnie lub tak, jeśli chcesz zachować swoje brwi po zabiegu henny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane