Jak zrobić dobry chrzan

Jeśli uwielbiasz ostre jedzenie, to pewnie zastanawiałeś się jak zrobić dobry chrzan. Ale jaki jest najlepszy sposób na jego przyrządzenie? Oto kilka wskazówek. Chrzan najlepiej podawać na świeżo, ale możesz go przechowywać w lodówce przez kilka tygodni. Możesz go również zamrozić, aby użyć go w razie potrzeby, choć z czasem straci swój ostry smak. Tylko upewnij się, że dokładnie wymieszasz go przed podaniem.

Pierwszy, obierz chrzan. Jeśli masz mały robot kuchenny, najlepiej sprawdzi się mini lub chopper. Powinien mieć pojemność sześciu kubków. Jeśli masz duży robot kuchenny, możesz podwoić przepis, aby uzyskać jedną filiżankę chrzanu. Jeśli posiadasz blender o dużej mocy, możesz go również użyć, ale dobrze wyskrob boki, abyś mógł włączyć chrzan do puree. Alternatywnie, możesz zetrzeć chrzan ręcznie.

Możesz również zrobić sos chrzanowy używając własnego majonezu, co jest dość prostym procesem. Będziesz chciał dodać szczypiorek, aby nadać mu świeży ziołowy smak. Sól i pieprz zwiążą wszystko razem. Przepis do wydrukowania znajduje się poniżej. Możesz użyć go, aby doprawić swój ulubiony sos do sałatek, dodać chrzan do puree ziemniaczanego lub ulubionego przepisu na colesław. I nie zapomnij cieszyć się tą wspaniałą przyprawą do hamburgerów, kanapek i innych pikantnych potraw.

Możesz kupić gotowy chrzan w słoikach w każdym supermarkecie, ale jeśli chciałbyś bardziej świeżą, pikantną i aromatyczną wersję, będziesz chciał spróbować wyhodować własny korzeń. Wczesną wiosną możesz znaleźć świeży chrzan na lokalnym targu rolniczym. Postaraj się przechowywać go w lodówce przez co najmniej dwa tygodnie lub zamrozić. Po schłodzeniu możesz go zetrzeć na tarce, gdy będziesz go potrzebować.

Świeży chrzan ma ostry, pikantny smak, który dobrze komponuje się z wieloma potrawami. Jest też łatwy w uprawie! Upewnij się, że wybrałeś słoneczne miejsce w swoim ogrodzie, aby mógł rosnąć prawidłowo. Pamiętaj o regularnym podlewaniu, aby nie wyschła. Do szybkiego i łatwego posiłku, chrzan jest pyszną przyprawą i doskonałym dodatkiem do każdego menu.

Obranie korzenia chrzanu jest łatwym sposobem na zrobienie chrzanu. Możesz użyć obieraczki do obrania twardej, zewnętrznej warstwy. Możesz również zmielić korzeń i dodać do niego ocet jabłkowy i sól, aby uczynić go mniej gumowatym. Po rozdrobnieniu chrzanu, możesz użyć go natychmiast lub przechowywać w lodówce przez kilka tygodni. Z tego przepisu otrzymasz około 3 1/2 szklanki chrzanu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane