Jak zrobić fasolkę we wszystkich smakach

Jak zrobić fasolkę we wszystkich smakach

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym znakomite-porady.pl

Niezależnie od tego, czy szukasz szybkiego obiadu, czy zdrowego, wysokobiałkowego śniadania, fasola jest łatwym sposobem na uzyskanie potrzebnego białka. Są niedrogie, łatwe do przygotowania i można je znaleźć w wielu odmianach. Są świetne do zup, sałatek i pieczonych ziemniaków. Możesz gotować suszoną fasolę luzem lub przechowywać ją w zamrażarce do późniejszego wykorzystania.

Możesz dodać przyprawy do swojej fasoli, aby dodać jej dużo smaku. Możesz użyć wybranych przez siebie ziół, przypraw i aromatów. Możesz również dodać wino lub piwo. Te płyny dodają ciała do twoich zup i sosów. Możesz również dodać warzywa do swojej fasoli, aby stworzyć mirepoix.

Pierwsza rzecz do zrobienia to namoczenie twojej fasoli. Możesz ją namoczyć na noc lub nawet na osiem godzin. Namoczenie fasoli pomoże jej ugotować się bardziej równomiernie. To sprawia, że są łatwiejsze do strawienia.

Podczas moczenia fasoli używaj świeżej wody. Po namoczeniu przepłucz fasolę na sitku o drobnych oczkach. Możesz również dodać do fasoli aromaty, takie jak ząbki czosnku, zmiażdżone całe nasiona lub drzewne zioła. Pomoże to w budowaniu smaku i sprawi, że Twoja fasola będzie miała bardziej złożony smak.

Następnie umieść fasolę w dużym garnku. Dodaj dwa do trzech cali wody do fasoli. Ilość wody, której użyjesz, będzie się różnić w zależności od rodzaju fasoli, której używasz. Dodaj sól do fasoli, aby pomóc jej ugotować się równomiernie. Po około godzinie, możesz dodać do fasoli aromaty. Resztę składników możesz dodawać do garnka w miarę potrzeb. Jeśli używasz bulionu, powinieneś spróbować fasoli przed dodaniem reszty składników.

Gdy fasola będzie się moczyć przez co najmniej osiem godzin, możesz ją przełożyć do dużego garnka. Dodaj do garnka łyżkę soli koszernej. Doprowadź fasolę do delikatnego wrzenia. Pozwól im gotować się przez 30 minut, a następnie dodaj pozostałe składniki. Możesz sprawdzać fasolę co 30 minut, aby upewnić się, że nie przywiera. Jeśli się kleją, możesz dodać więcej wody.

Po 30 minutach usuń wszelkie zabłąkane kryształki cukru, które mogły się uformować. Jeśli się nie kleją, mikrofaluj fasolę przez dziesięć sekund. Jeśli nadal są gumowate, pozwól im ostygnąć, a następnie schowaj je do lodówki. Jeśli zamiast wody dodałeś bulion z kurczaka, możesz go wyrzucić po trzydziestu minutach.

Kiedy fasola jest już ugotowana, można ją podrzucić z wybranymi przez siebie przyprawami. Możesz dodać sól, pieprz, płatki czerwonej papryki, ostry sos, cytrynę lub parmezan. Jeśli używasz szynki, możesz również zrumienić ją i dodać do garnka. Do fasoli można również dodać piwo i wino.

Czas gotowania fasoli zależy od rodzaju używanej fasoli. Jeśli używasz suszonej fasoli, powinieneś ją namoczyć przez osiem godzin. Przed gotowaniem należy ją również przepłukać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane