Jak zrobić domowy wosk do depilacji

Jeśli chcesz zrobić swój własny wosk do depilacji, możesz to zrobić również w domu. Cukier to świetny naturalny składnik, który może działać jak wosk do depilacji i wyrywać włoski z korzeniami. Metoda ta jest znana od wieków i jest uważana za bezpieczną i skuteczną, a także oferuje korzyści dla Twojej skóry. Metoda ta jest również wolna od chemikaliów i dodatków, co poprawia zdrowie Twojej skóry i zmniejsza ból.

Używając miski odpornej na ciepło, roztop cukier, aż utworzy gęstą pastę. Wosk będzie twardszy, jeśli będzie miał więcej wody, ale jeśli będzie zbyt płynny, będzie lepki. Podgrzej mieszaninę do temperatury 230 stopni lub 260 stopni. Po ostygnięciu mieszaniny do odpowiedniej konsystencji, za pomocą pędzelka nałóż pastę na skórę. Po wyschnięciu usuń ją jak maskę peel-off.

Aby zrobić własny wosk do depilacji, zmieszaj 2 filiżanki cukru z ćwierć filiżanką wody. Dodaj do mieszaniny olejek eteryczny z drzewa herbacianego, jeśli chcesz uzyskać łagodny zapach. Dobrze wymieszaj i podgrzej mieszaninę, aż utworzy konsystencję przypominającą syrop. Pamiętaj, aby często mieszać, ponieważ cukier łatwo się pali. Przed nałożeniem odczekaj kilka minut. To ostudzi wosk i da Ci idealny, pachnący wosk.

Wosk cukrowy najlepiej nakładać na czystą skórę. Do tej aplikacji należy użyć szpatułki lub drewnianej łyżki. Jego grubość powinna wynosić ćwierć cala. Do nakładania wosku można również użyć patyczka do lodówki lub noża do masła. Następnie należy go rozetrzeć na skórze pod kątem wzrostu włosów. Wosk cukrowy będzie lepiej przylegał do skóry i mieszków włosowych.

Proces cukrowania jest prosty i wymaga kilku składników z Twojej kuchni. Filiżanka granulowanego białego cukru, jedna ósma filiżanki soku z cytryny i jedna ósma filiżanki wody to wszystko, czego potrzebujesz. Umieść średniej wielkości garnek na dużym ogniu, mieszaj i gotuj mieszaninę, aż składniki zostaną połączone. Powinna stać się bąbelkowa, a następnie ostygnąć. Następnie możesz zastosować go na swoje ciało i cieszyć się pięknym, gładkim, seksownym ciałem!

Sugaring to kolejna popularna metoda usuwania wosku. Ten wosk jest wykonany z cukru, soku z cytryny i wody. Te zszywki ze spiżarni są bezpieczne i naturalne, a cukier jest środkiem konserwującym. Cukier utrzyma świeżość wosku przez kilka dni lub tygodni, a formuła na bazie cukru jest łatwa do oczyszczenia. Jest to łatwe do wykonania i może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Dzięki niemu uzyskasz również gładką, pozbawioną włosów skórę!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane