Jak zrobić film z prezentacji OpenOffice

Jak zrobić film z prezentacji OpenOffice

Korzystając z darmowego oprogramowania OpenOffice do tworzenia prezentacji, można utworzyć film z prezentacji OpenOffice. Do prezentacji można dodać muzykę i inne pliki multimedialne. Oprogramowanie obsługuje wiele stylów czcionek i wiele schematów kolorów, co pozwala na stworzenie profesjonalnie wyglądającej prezentacji. Obsługuje również strumieniowe przesyłanie filmów Quicktime (MOV). OpenOffice jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi formatami plików prezentacji, w tym PowerPoint, Excel i Word.

OpenOffice Impress to darmowa alternatywa dla programu Microsoft PowerPoint. Oprogramowanie zawiera oprogramowanie do tworzenia prezentacji, oprogramowanie do obsługi baz danych i program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Jest dostępny dla systemów Windows, Mac i Linux, a jego pobranie jest bezpłatne. Jest dostarczany z kilkoma darmowymi szablonami, w tym szablonem pokazu slajdów, który można wykorzystać do stworzenia filmu. Możesz również użyć Menedżera rozszerzeń programu, aby stworzyć własne animacje i dźwięki.

Aby utworzyć film z prezentacji OpenOffice, należy najpierw otworzyć prezentację. Konieczne będzie także wstawienie pliku multimedialnego. Po otwarciu prezentacji w dolnej części ekranu widoczny jest pasek narzędzi Odtwarzanie multimediów. Na pasku narzędzi znajduje się przycisk Pauza, który steruje odtwarzaniem multimediów. Możesz również dostosować rozmiar, kolor i kształt pliku multimedialnego. Można również zaimportować plik dźwiękowy. Dźwięk może być odtwarzany przez pokaz slajdów. Zaleca się odtwarzanie filmu na pełnym ekranie, ponieważ dzięki temu będzie się on wydawał większy.

Gdy zaimportujesz plik multimedialny do prezentacji OpenOffice, pasek narzędzi Odtwarzanie multimediów zostanie automatycznie otwarty. Następnie można przeciągnąć plik multimedialny na obszar slajdu. Można zmienić rozmiar paska narzędzi lub uczynić go pływającym. Na pasku narzędzi wyświetlany jest również wskaźnik Timer, który służy do wskazywania aktualnej pozycji klipu multimedialnego. Jeśli plik multimedialny nie jest obsługiwany przez program OpenOffice, zostanie wyświetlony komunikat informujący, że format nie jest obsługiwany.

Po rozpoczęciu odtwarzania klipu multimedialnego można dostosować głośność i czas odtwarzania. Możesz również wstrzymać odtwarzanie klipu multimedialnego. Możesz także zmienić kolor i kształt pliku multimedialnego, a także rozmiar czcionki. Do prezentacji można również wstawiać tabele. Możesz także zmienić współczynnik proporcji swojego klipu, dzięki czemu będzie on wydawał się większy. Możesz również zmienić rozmiar ekranu i wyrównać swoją prezentację. Możesz również użyć funkcji pętli, aby odtwarzać wideo wielokrotnie.

Możesz również nagrywać strumienie na żywo i połączenia wideo na żywo. Aby nagrywać te strumienie, musisz pobrać pakiet kodeków. Pakiet można zainstalować za pomocą systemowego menedżera pakietów synaptic lub menedżera pakietów apt. Alternatywnie, można zainstalować pakiety kodeków przez Internet. Te pakiety kodeków zazwyczaj zawierają podstawowe kodeki, które są wymagane do odtwarzania plików multimedialnych na komputerze. Można również zainstalować dodatkowe pakiety kodeków, aby dodać więcej obsługi kodeków.

Aby utworzyć film z prezentacji OpenOffice, należy dodać plik multimedialny do obszaru slajdów. Plik wideo można zaimportować z lokalnego magazynu lub z magazynu online. Do prezentacji można również importować pliki dźwiękowe. Do prezentacji można również dodawać notatki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane